List do PKW3-Puz


VonKrzysztof Puzyna kpuzyna@googlemail.com
Anziw-rd@poczta.kbw.gov.pl
ccKazimierz Czaplicki <kazimierz.czaplicki@kbw.gov.pl>;
marcin.lisiak@kbw.gov.pl;
grzegorz.gasior@kbw.gov.pl;
beata.tokaj@kbw.gov.pl
Datum14. Oktober 2011 18:29
BetreffRe: Proszę podać schemat organizacji zliczania przekazywanych wyników!
Gesendet vongooglemail.com
dokument oryginalny w .doc List do PKW 3

Krzysztof Puzyna
Hütten 118
20355 Hamburg
Niemcy
HP: iddd.de
webmaster@iddd.de
Tel./Fax 004940342797

Państwowa Komisja Wyborcza
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa
Romuald Drapiński
Wicedyrektor Zespołu Prawnego i Organizacji Wyborów
Krajowe Biuro Wyborcze

faxem
0048226293959
0048226223571

czwartek, 20 października 2011
Wniosek do Państwowej  Komisji Wyborczej o powtórzenie zliczania głosów poprzez ręczne policzenie głosów na podstawie poszczególnych protokołów wyborczych z powodu zakłamania aktualizacji i utajniania awarii systemu wyborczego na szczeblu centralnym.
oraz
Prośba 2 wyborcy (list nr 3)

Szanowna Państwowa  Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze
Szanowny Stefan Jan Jaworski , Andrzej Kisielewicz, Stanisław Kosmal
Szanowna pani Tokaj i szanowni panowie Lisiak, Gąsior, Czaplicki, Drapiński

Szanowny panie Drapiński,
dziękuję za szybką odpowiedź, oraz dalszą inspirację i zachętę by otrzymać od PKW pełną informację. Leży to w interesie Obywateli Polskich. Niestety odpowiedział pan tylko na  część moich pytań i nie rozwiał wątpliwości. Jako Polski Obywatel mam prawo do pełnej informacji. 
PKW nie jest organizacją państwowo-wojskową tylko państwowo-obywatelską.
Rozwiązania techniczno-organizacyjne wyborów do sejmu nie powinny być osłonięte tajemnicą "ściśle tajne", chyba że zostały zmanipulowane..
Rozwiązania powyższe  powinny być widoczne na stronie internetowej PKW.

Pana przeprosiny osobiście przyjmuję:
" Serdecznie przepraszam za około godzinną przerwę w działaniu strony http://pkw.gov.pl, co nie miało wpływu na wizualizację wyborów."
(porównaj załącznik u dołu)

W tym zdaniu odpowiedział pan na pytanie "Co się zawiesiło?- rządowy serwer, czy program DituelEP?
Na stronie PKW http://pkw.gov.pl/  w aktualnościach nie było żadnego obwieszczenia, czy komunikatu o awarii.  PKW jest jednak zobowiązana podawać wypadki i awarie w oficjalnych komunikatach!"

Pana odpowiedź (patrz załącznik) udowadnia, że jest pan świadomy funkcji CACHE przeglądarek internetowych. Zawieszenie się serwera, czy brak dostępu do strony web aplikacji (założyłem, że chodzi o DituelEP) zostało niezauważone przez większość internautów ze względu na funkcję CACHE, która wizualizuje automatycznie zabezpieczoną w pamięci CACHE ostatnią wersję strony internetowej. Tylko ci co mają odpowiednio ustawiony CACHE na automatyczne odświeżanie oraz ci doświadczeni internauci, którzy odświeżają ręcznie i do tego obserwują w paru  przeglądarkach na raz, także z wyłączonym CACHE, mieli świadomość o awarii lub manipulacji systemu zliczania głosów.

NIE BYŁO godzinami ani dostępu do strony i do serwera PKW ani aktualizacji dla internautów. Zafałszowanie dostępności, przez pozorną wizualizację inaczej mówiąc: wizualizację zabezpieczonej w CACHE starej wersji strony, zostało dla większości internautów niezauważone przez automatyczne podłączenie niezaktualizowanej strony PKW z  pamięci CACHE przeglądarki internetowej.
Gdyby taka funkcja była też zintegrowana  w aplikacji wizualizacji wyborów DituelEP - znaczyłoby to, że także regionalne komisje wyborcze mogły nie mieć prawdziwego przeglądu na ekranach swoich komputerów wyborczych tylko zafałszowany obraz z CACHE aplikacji na własnym komputerze, bez aktualizacji bazy danych z centralnego serwera - który się gdzieś koło godziny 15 zawiesił . Wtedy wizualizacja dla komisji wyborczych  byłaby podwójnie zafałszowana.

Chodzi więc o możliwie oszukanych obywateli Polski i członków regionalnych komitetów wyborczych.

Pan mi nie podaje, czy naprawa serwera była nadzorowana przez komisję wyborczą  i  kto robił tą naprawę. W czasie naprawy nawet jak ona trwała tylko godzinę (wg mnie trwała ona dłużej, patrz list do PKW nr 2)  i podłączono drugi serwer by się "wizualizacja zgadzała", istniały wszystkie możliwości podmiany bazy danych poprzez np. wymianę dysku twardego. Dlatego, dla wyjaśnienia tych prawdopodobnych manipulacji, proszę o odpowiedzi na moje konkretne pytania:
  
1.      Jaką aplikację wyborczą zastosowano?
2.      czy użyta w wyborach aplikacja posiada funkcje CACHE?,
3.      dane geograficzne i techniczne serwera?,
4.      zatrudnione firmy?,
5.      osoby przeprowadzające naprawę awarii?
6.      kto z komisji był przy naprawie awarii?,
7.      czy jest dokumentacja wideo z naprawy awarii?,
8.      czy jest protokół awarii i jej naprawy?,
9.      kto był odpowiedzialny za "software", a kto za "hardware" z zatrudnionych firm?,
10.   kto z PKW sprawował nadzór nad serwerem?.

Podsumowując, obojętnie na jakość odpowiedzi PKW na moje listy 1 i 2, FAKTY i logika powyższej analizy zmuszają mnie, jak u góry, do postawienia wniosku o sprawdzenie ręczne wyników wyborów.

Z poważaniem
Krzysztof Puzyna
Obywatel Polski
Inicjatywa Demokracji BezpośredniejZałącznik
Pana odpowiedź:

14. Oktober 2011 10:42
Re: Proszę podać schemat organizacji zliczania przkazywanych wyników!
ziw-rd@poczta.kbw.gov.pl
Witam,

W nawiązaniu do Pana pytań, informuję:
1. Wizualizacja wyników głosowania i wyników wyborów (strona http://wybory2011.pkw.gov.pl) działała bez przerwy.
2. Opóźnienie w publikacji komunikatów Państwowej Komisji Wyborczej o liczbie wydanych kart w dniu głosowania oraz o cząstkowych nieoficjalnych wyników głosowania, wynikała z czasu niezbędnego na przygotowanie tekstów komunikatów w trzech wersjach językowych oraz czasu potrzebnego na przygotowanie transmisji z konferencji (trzy wersje językowe).
3. Informacje o liczbie wydanych kart do głosowania w dniu głosowania oraz cząstkowe wyniki głosowania były dostępne natychmiast po odczytaniu komunikatu na stronach:
http://wybory2011.pkw.gov.pl w opcji “Frekwencja” odpowiednio na godzinę 09:00, 14:00 i 18:00 opublikowano w godzinach 10:30, 15:30 i 19:30
http://wybory2011.pkw.gov.pl w opcji “wyniki głosowania” – cząstkowe nieoficjalne wyniki głosowania publikowane w godzinach: 02:30, 3:55, 5:30, 8:55 i 13:20

Na stronie głównej Państwowej Komisji Wyborczej, w dniach 9.10.2011 i 10.09.2011 nie publikowano żadnych informacji związanych z powyższymi komunikatami.
Serdecznie przepraszam za około godzinną przerwę w działaniu strony http://pkw.gov.pl, co nie miało wpływu na wizualizację wyborów.
Serwis http://wybory2011.pkw.gov.pl został szeroko upubliczniony, nawet zastosowano baner podczas konferencji prasowych Państwowej Komisji Wyborczej.

Z poważaniem,

Romuald Drapiński
Wicedyrektor Zespołu Prawnego i Organizacji Wyborów
Krajowe Biuro Wyborcze

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza